YURTDIŞI TAAHHÜT FAALİYETLERİ PANDEMİ ÖNLEMLERİ KAPSAMINDA DEVAM EDİYORONTAN A.Ş. nin yurtdışı taahhüt faaliyetleri kapsamında yürüttüğü ve geçtiğimiz aylarda Sri Lanka Devleti kabinesince onaylanan ve 113 milyon USD bedelli Sri Lanka Sağlık Bakanlığı Hastane Lojmanları projesi, ONTAN A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Onur ÖKTEM ve Taahhüt Müdürü Selçuk ŞAHBAZLAR’ın katılımıyla, 07.02.2020 tarihinde Ontan A.Ş. ve Sri Lanka Sağlık Bakanlığı arasında imzalandı.

Finance &Design& Build modelinde gerçekleşecek olan projenin, mimari tasarımı ve projelendirmesi Ontan A.Ş. tarafından yapılacak ve proje toplam 121bin m2 inşaat alanına sahip 1600 adet konuttan oluşacaktır.

Sri Lanka ülkesinde bu ölçekte sözleşme imzalayan ilk Türk firması olmanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Selçuk ŞAHBAZLAR, bu süreçte ülkeyi tanıma ve başka projeler ile ilgili de fırsatları görme şansı bulduklarını, projenin 2. Etabı ve bu proje haricinde başka projeler için görüşmelerinin olumlu devam ettiğini ve bu görüşmeleri de en kısa sürede neticelendirerek Covid-19 sonrası normalleşme ile birlikte yeni sözleşmeler imzalamayı hedeflediklerini söyledi.